İnsan Kaynakları Politikası

İnsan Kaynakları Politikamız

 

İnsan Kaynakları Politikamız, şirketimizin hedef ve stratejileri ile Kaçmaz Grup vizyonu doğrultusunda tasarlanmıştır.İnsan Kaynakları yönetim ve uygulamalarımızın hedefi; çalışanlarımıza amaç ve kendini gerçekleştirme imkânı veren, adil, sürekli gelişimi, katılımı, yüksek performansı ve çeşitliliği destekleyen bir çalışan deneyimi sağlamaktır.

 

Değerlerimiz

“Samimiyet, Sürekli Gelişim, Katılım, Cesaret ve Tutku” olarak belirlenmiştir.

 

Yetenek Kazandırma

İşe alım sürecimiz; adayların Kaçmaz Grup değerlerine ve şirket kültürümüze uygunluğunu değerlendirmenin yanı sıra potansiyellerini ve yetkinliklerini ölçmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, yetkinlik bazlı mülakatlar ile pozisyonunun gerekliliklerine göre yabancı dil sınavı ve değerlendirme merkezi uygulamaları ile işe alım süreci yürütülmektedir.

Bunun yanı sıra yetenekleri şirketimize çekebilmek için proaktif bir şekilde ve sürekli şirketimiz dışındaki yetenekler de takip edilmekte ve kritik pozisyonlar için iç adayların yanı sıra dış yetenekler de değerlendirilmektedir.

 

Performans Yönetimi

Performans Yönetimi süreci, çalışanların başarılı iş sonuçlarını, kurum kültürü ve değerlerine uygun davranışlarını ve yüksek performanslarını ortaya çıkarmayı amaçlar. Bu doğrultuda çalışanlarımız, şirket hedefleriyle ilişkili bireysel iş hedefleri ve odaklanmak istedikleri yetkinlik gelişim hedefleri üzerinde bir yıl boyunca çalışmakta ve yılsonunda yöneticileriyle bu doğrultuda gösterdikleri performansı karşılıklı geri bildirimlerle değerlendirmektedirler.